zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica üniversitesi gibi başarılı bir üniversiteye ev sahipliği yapan Bosna Hersek ile siz de meslek hayatınıza kendinizden emin bir şekilde..

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek yükseköğretim için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında metalurji mühendisliği fakültesi olarak kuruldu. Zenica Üniversitesi Dobroj kantonunda bulunan ve Bosna hersek üniversiteleri de bulunan bir kurumdur. Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 senesinden itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüyle hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de etkili bir işbirliği içindedir. Sonraki yıllarda Zenica’da üniversite içindeki makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin artması için daha da zenginleştirilmiştir. Savaş sonrası yaşanan dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa projelere imza atan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını sonuna kadar desteklemektedir.

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okullarında yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Zenica Üniversitesi 1994’te ülkenin demokratik oluşum süreci içinde eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları ile ilgili kıyaslama yapıldığında bir devlet üniversitesi statüsüne sahip olduğu için avantajlı olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde geliştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik yayınları barındırmakta ve Zenica’da üniversite öğrencilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Bosna Hersek üniversite ücretleri kıyaslamasına gidildiğinde devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline olan Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri YÖK tanınması özelliği sayesinde de ülkemizden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzmanlarıyla tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için yol göstermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir bölüm seçeneği sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en köklü ve kapsamlı eğitim veren kurumdur. Bosna hersekte Saraybosna’da verilen dil programlarına yerleştirme imkanlarına, karşılama hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerine kadar tüm öğrencilere pek çok konuda yardım eden Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunu da düşünmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan uzman danışmanlık hizmetiyle Bosna hersek üniversiteleri YÖK tanınması olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma imkanına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda zengin bir eğitim imkanı sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Üniversite Bölümleri;

Sınıf Öğretmenliği,İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, BHS Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Enformatik, Hukuk Devlet ve Uluslararası kamu hukuku, Devlet ve hukuk tarihi, Ceza Adalet, Pedagoji Fakültesi Okul öncesi, Sosyal pedagoji, Psikoloji, İlahiyat Fakültesi İslam Düşüncesi ve Medeniyeti, İlahiyat, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Matematik ve Bilgisayar bilimleri, Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi
Metalurji, Metal Malzeme Bölümü, Metal Malzeme Mühendisliği, Kimya Bölümü, Makine Mühendisliği Ürün Tasarım Mühendisliği, Ürün Teknolojileri Yönetimi, Cevre Bölümü, Çevre Mühendisliği, Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım) İşletme Yönetimi, Ekonomi Yönetimi, Pazarlama, İşletme, Finans, Muhasebe, İstatistik Politeknik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Genel Programlama Fakültesi Bilgisayar üniversitesi, Yönetim bilişim sistemleri, Bilişim Donanımı Teknolojiler, Web Tasarım ve Bakımı

Mimarlık Fakültesi

Endüstriyel Tasarım, Endüstriyel Ergonomi, Enerji Mühendisliği, Proses Mühendisliği, Metroloji ve Otomasyon, Makine İdaresi, İktisat Fakültesi Bilgisayar öğretmenliği, İletişim sistemleri ve ağları Sağlık bilimleri Fizyoloji, Anatomi, Patoloji, Aile Hekimliği, Sağlık Yönetimi Cerrahi Tıp, İç hastalıkları, Nöropsikiyatr, Anne ve Çocuk Sağlığı, Cerrahi ve Rehabilitasyon, Sosyal Pedagoji


#zenicaüniversitesi

Zenice Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!