Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Yabancı Dil Destekli eğitim veren üniversiteleri sayesinde sizler de hem yurtdışı deneyimi yaşayabilir hem de yabancı dil konusu...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Yabancı Dil Destekli eğitim veren üniversitelere bakıldığında dikkatler çeken isim Uluslararası Travnik Üniversitesi olmaktadır. Zaten başka da Yabancı Dil Destekli eğitim veren bir üniversite Bosna Hersek’de bulunmamaktadır. Bu yönüyle üniversite her eğitim döneminde tam kapasite ile eğitim vermektedir. Bu eğitimlerin kalitesi de herkes tarafından bilinmektedir. Üniversitede 3 + 2 180 ECTS ya da 4 + 1 240 ECTS olarak eğitim yapılmaktadır. Öğrenci istediği şekilde eğitimini alabilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her türlü bilgi paylaşımını sizlere yapmaktayız. Okul içinde yurt sorunu oluştuğunda, öğrencilerimize kiralık daire ya da müstakil ev bulabilmekteyiz. Bu işlemler için gerekli garantörlüğü de üstlenmekteyiz Bosna Hersek’te evlerini öğrencilere kiralayarak geçinmekte olan samimi aileler yaşamaktadırlar. Travnik de yapı olarak yine sıcak ailelerin yaşamakta olduğu bir bölgedir. Burada öğrenciler dolayısıyla da aileleri çok rahat etmektedirler.

Bosna’da Yabancı Dil Destekli eğitim veren üniversitelerin değil de sadece bir üniversitenin bulunuyor olması eleştirilmektedir. Bosna Hersek üniversitelerinin Bologna kriterlerine göre eğitim vermesi yani eğitim seviyesinin yüksek olması, talebin artmasına neden olmaktadır. Bunun için de kapasitenin yükseltilmesi beklenmektedir. Eleştiri alan taraf burası olarak görülmektedir. Ülkede sadece Uluslararası Travnik Üniversitesinin Yabancı Dil Destekli eğitim vermesi, okulun sürekli dolu olmasına neden olduğundan, yeni öğrenci adayları bu konuda daha fazla imkânın oluşturulmasını beklemektedirler. Okullar da bu durumun bilincinde olmaktadırlar. Gelecek günlerde Yabancı Dil Destekli eğitim veren başka üniversitelerin açılması ya da eğitim dilinde Türkçe yabancı dil desteğinin diğer okullarda da verilmeye başlanması beklenmektedir.

Bosna’da Yabancı Dil Destekli eğitim veren üniversiteler konusunda gerekli taleplerin oluşturulması aşamasında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yine üst düzeyde çalışmalar yapmaktadır. Her eğitim dönemi gerekli talepleri ilgili makamlara bildirmekte olan danışmanlık firmasının tek amacı, kendisiyle iletişime geçen öğrenci ve ailelerinin isteklerini yerine getirebilmektir. Bunun için de son derece yüksek bir performans ve motivasyon ile çalışmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi, tek Türk dili eğitim veren okul olduğu için danışmanlı firması da kendisiyle iletişime geçen ailelere ilk olarak bu okulu tavsiye etmektedir. Türkiye gibi olan Travnik’te eğitim almak maksatlı yaşamakta olan çok sayıda Türk bulunmaktadır.

#bosnadayabancidildesteklieğitimverenüniversiteler

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!