Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Her zaman bütçe dostu olan Bosna Hersek sarayBosna üniversitesi ücretleri sizler içinde birçok farklı bölümde sorunsuz bir şekilde eğitim...

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri çok sayıda Türk öğrenci tarafından hem fiyat olarak uygun olduğu için hem de eğitim açısından yüksek bir kategoride olduğu için tercih edilmektedir. Saraybosna Üniversitesi de Bosna Hersek’te bulunan diğer pek çok üniversite gibi Avrupa çapında bilinen ve iyi yönde adı olan bir üniversitedir, tarafından tanınmaktadır. Saraybosna Üniversitesi mezunu olan öğrenciler denklik alarak yurt dışında veya ülkemizde tarafından tanınmış olan üniversitelerde çalışma hakkını sahiptirler. Ülkemizde de olduğu gibi Saraybosna Üniversitesi’nde de harç adı altında belli başlı bir ücret alınmaktadır. Fakat bu üniversitede ücretler çoğu Avrupa ülkelerindeki veya Türkiye’deki ücretlerden çok daha ekonomik ve genel maliyeti de daha azdır.

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri ortalama 1000 Euro ile 3200 Euro arasında değişmektedir. Bu değişim okunmak istenen bölüme, türe, vs. göre değişim gösterir. Üniversitede eğitim dili Boşnakçadır. Ülkemizden gidecek olanlar için hızlandırılmış dil eğitimi verilmektedir. Kısa sürede adapte olmanız için üniversite bünyesindeki öğretim görevlileri, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim danışmanlarımız ve üniversite yönetimindeki diğer hizmetliler sizlere fazlası ile yardımcı olacaklardır. Bosna Hersek’te Türkçe destekli eğitim tek bir üniversite tarafından verilmektedir. Türkçe destekli eğitim veren üniversite Uluslararası Travnik Üniversitesi’dir. Diğer üniversitelerde genel olarak eğitim dili Boşnakçadır Saraybosna Üniversitesi’nde de olduğu gibi.

Sık Sorulan Sorular

Saraybosna Üniversitesi’nde hangi bölümler sunulmaktadır?

Eczacılık, tıp, makine mühendisliği, matematik, diş hekimliği, elektrik mühendisliği ve mimari mühendislik bölümleri bulunmaktadır. Sadece bu da değil, öğrencilerin düzenli olarak eğitim aldığı onlarca bölüm var.

Bosna Hersek’te yasal denklik var mı?

Bosna Hersek’te böylesine önemli bir fırsatı değerlendirip vakit kaybetmeyenlerin, Bosna Hersek’te hukuk fakültesi eğitimi alan kişilerin gelecekte önemli kariyerler yaratacağı bilinmektedir. Özellikle bu programın YÖK denkliği %100’dür.

Bosna-Hersek’teki üniversiteler hangi dilde konuşuyor?

Eğitim Türkçe, Boşnakça ve İngilizce olarak verilmektedir. Bosna Hersek’te konuşulan dil Boşnakçadır.

Saraybosna Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

Evet, Saraybosna Üniversitesi mavi diploma veriyor. Bu diplomayı tüm AB ülkelerinde kullanabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi öğrencisi olmak için ülkemizde olduğu gibi YGS, LYS tarzı sınavlara girmek gerekmemektedir. Üniversite’nin belirlediği şartları yerine getirmek yeterli olacaktır. Gerekli şartları da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından tüm detayları ile açıklanacaktır. Her üniversitede olduğu gibi Saraybosna Üniversitesi’nde de eğitim için belirli bir ücret ödenmektedir. Fakat bu üniversitenin ücretleri çoğu Avrupa üniversitelerinden veya Türkiye’de bulunan üniversitelerden daha uygundur. Aynı zamanda ekonomikte bir yer olan Bosna Hersek öğrenciler için ideal bir eğitim ülkesidir. Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri üniversite bünyesinde yer alan akademik alanlara, okunmak istenen bölümlere göre değişmektedir ve bu üniversite ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir detay üniversiteden mezun olan bireyler denkliği ülkemiz tarafından kabul edilir, rahat bir şekilde çalışabilirler.


#bosnaherseksaraybosnaüniversiteücretleri #saraybosnauniversitesi #üniversitelersaraybosna #saraybosnauniversiteleri #saraybosnadaeğitim

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!