Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bilindiği gibi Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri düşük olduğu için birçok Türk öğrenci sürekli olarak bu ülke de eğitim almak için bizlerden..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

İlk olarak Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri o kadar uygun ki Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde okumak yerine çok çok daha düşük fiyatlara yurtdışında okumak daha mantıklıdır. Fiyatlara baktığınız zaman Türkiye’deki devlet üniversitelerine ödenen harç kadar düşüktür. Bu da Türkiye’den pek çok öğrencinin Bosna’da eğitim almasının kapılarını aralamaktadır. Okulların eğitim kalitesine baktığınız zaman Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin imkanlarını görebiliyorsunuz. Gerek uygulama odaları gerek ise laboratuar ve teknolojik gelişmişlik bakımından Türkiye’deki devlet üniversitelerinden çok daha kaliteli ve gelişmiş bir tutuma sahiptir. Üstelik bu üniversitelerden diploma aldığınız zaman bu diploma YÖK tarafından kabul ediliyor ve tüm Avrupa’da geçerli bir hal almış oluyor.

Öncelikle yıllık olarak ödenen ücretlerin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız o zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda sizlere bilgi verebiliyoruz. Genel olarak bir rakam söyleyecek olursak 1000 Euro’dan başlıyor ve 3200 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Üniversitelerde Türkçe değil de Boşnakça eğitim alıyorsanız o zaman 2500 Euro hazırlık ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunun yanında tıp 2000 Euro ile 2500 Euro arasında değişiyor. Mimarlık için 2500 Euro, mühendislikler için 2500 Euro ve hukuk için de 2000 Euro ödemeniz gerek. Bu yıllık ücretler oldukça uygundur. Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri bu şekilde olduğu için aile bütçelerinin hiçbir şekilde zorlanmadığını da görebiliyorsunuz.

Bundan sonra yapmanız gereken Bosna’daki hayatın ne kadar maliyetli olduğunu görmektir. Öncelikle Bosna’da ev kiraları oldukça ucuzdur. 50 Euro ile 200 Euro arasında olan bu kiralar sayesinde kolay bir şekilde ev kiralayabiliyorsunuz. Yani her zaman eğitim alacağınız bu ülke içerisinde rahat yaşayabiliyorsunuz. Bu aşamada bunu biraz da bizler yani Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi sağlamış oluyor. Çünkü biz 20 yıldır bu eğitim danışmanlığı işini yapıyoruz ve bu konuda da artık çok tecrübe edindik. Bu da sizlere yansımış ve sizlere kolaylık sağlamış oluyor. Her zaman Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri konusunda bilgi alarak bir aile bütçesi yapın ki oradayken bir zorluk yaşamayın.

#bosnaherseküniversiteleriyıllıkücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!