Yurtdışında Hukuk

Yurtdışında Hukuk

Yurtdışında Hukuk, Yurtdışında Türkçe Üniversite İle Hayalleriniz Artık Size Çok Yakın Yurtdışı eğitim fırsatları Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe e

İçindekiler

Yurtdışında Hukuk

Yurtdışında Hukuk, Yurtdışında Türkçe Üniversite İle Hayalleriniz Artık Size Çok Yakın

Yurtdışı eğitim fırsatları Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe eğitim ile öğrencilerimize dünyanın kapılarını açmaya devam ediyor. Yurtdışında Uluslararası kalitede hukuk eğitimi Türkçe olarak verilmekte ve öğrencilerimiz ana dilde zorlanmadan eğitim alabilmektedir. Türk dilinin yurtdışında ki üniversitelerde eğitim dili olarak kullanılması ve üniversitelerin ülkemizde YÖK tarafından tanıması öğrencilere önemli ayrıcalıklar sağlamaktadır. Uluslararası akreditasyonu olan üniversitelerde alınacak hukuk eğitimi sayesinde ERASMUS olanaklarından yararlanabileceksiniz. Dilerseniz Avrupa ülkelerinde yatay geçiş olanaklarından yararlanabileceksiniz.

Ülkemizde hukuk Fakültesi Türkçe- Matematik alanından gerekli puanı alabilen öğrenciler tarafından en yüksek netler yapılarak kazanılabilmektedir. Yurtdışı eğitimde ise buna gerek kalmamaktadır. Bu eğitim öğrencilerimizi son derece önemli avantajlar sağlamakta ve onlara kendi geleceklerinin anahtarını sunmaktadır. Yurtdışında yaşayarak Avrupa kültürüne uyum sağlayan öğrencilerin sorumluluk duyguları gelişmekte, kendi ayaklarının üzerinde ayakta durabilme kabiliyetleri onları daima bulundukları yerden bir adım öteye taşıyabilmektedir. Yurtdışında Türkçe eğitim almanın yanı sıra ek olarak öğrenecekleri dil sayesinde gelecekte aynı mesleği yapacakları rakiplerinden bir adım önde mezun olacak öğrenciler daha eğitim aldıkları yıllarda parlak bir geleceğin temellerini en sağlam şekilde atmaktadırlar. Yurtdışında eğitim alan öğrenciler farklı kültürleri, farklı yaşam tarzlarını yakından tanımakta ve ön yargısız bir şekilde insanlarla ilişkiler kurabilmektedirler. Öğrenciler bu bağlamda uluslararası bir çevre edinmekte ve kalıcı dostluklar mezun olduktan sonra da devam etmektedirler. Yurtdışında yaşam koşullarına adapte olan öğrenciler dünyanın neresine giderlerse gitsinler akademik araştırmalarını yapabilir ve uyumlu bir yaşam sürdürebilirler.

Uluslararası hukuk eğitimi almak bir öğrenci için son derece avantajlıdır. Uluslararası hukuk okuyan bir kişi, heyecan verici ve son derece tatmin edici bir iş bulabilir. Kazançları işin doğası gereği değişken ancak oldukça yüksek standartlardadır. Uluslararası hukuk eğitimini yurtdışında alan öğrenciler için birçok iş sahası mevcuttur. Özel sektörde uluslararası hukuk mezunlarının birçok çalışma alanı mevcuttur. Küreselleşme sayesinde gerçekleşen ve artan uluslararası ilişkiler sayesinde hukukçular için çalışma alanı son derece genişlemiştir. Gümrükten, ticarete, ticaretten uluslararası boşanma davalarına kadar çok geniş bir yelpazede çalışabilecekleri donanım ile mezun olan öğrencilerimiz geleceğin profesyonelleri arasında yer alacak niteliklere sahip olarak mezun olmaktadırlar.

Avrupa kültürü ile yoğrulan öğrenciler kendi ayakları üzerinde durabilecek, haksızlıkların önüne yasalar çerçevesinde geçebilecek, sorumluluk sahibi kişiler olarak mezun olmaktadırlar. Bu nedenle özel sektörde ya da kendi hukuk ofislerinde başarıdan başarıya koşmaktadırlar. Mezun olanlar için daha birçok olanak söz konusudur. Uluslararası avukatlar olarak kariyer yapan öğrencilerimiz UNO’da iş bulabilme şansına sahiptirler. Bunun dışında, UNHCR (Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği) ve WHO (dünya sağlık organizasyonu)’da yerleşebilirler. Avrupa Birliği, aynı zamanda uluslararası hukuk konusunda uzmanlaşmış profesyoneller için birçok fırsat sunar. İş deneyimi sağlayan tam – zamanlı ve yarı – zamanlı fırsatlar da vardır. AB Komisyonu, AB Konseyi, uluslararası hukukçu olarak iş bulabileceğiniz önemli yerlerdir. Dil becerisine sahip nitelikli avukatlar AB mahkeme Çeviri Bölümü’nde iş bulabilirsiniz. NATO(Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü), ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği ve OIC (İslami Konferans Örgütü) gibi organizasyonlar uluslararası avukatlar istihdam etmektedirler. Hukuk öğrencileri soyut düşünme ve pratik problem çözme yetenekleri ile birçok mesleğe hitap etmektedirler. Hukuk eğitimini bitirdiğinizde siz entelektüel gücünüz ve pratikliğiniz sayesinde, aynı zamanda başarılı bir yapımcı, bir politikacı, yönetici, gazeteci de olabilir; bu meslekleri de en iyi şekilde yapabilirsiniz. Yurtdışında Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe olarak hukuk bölümü okumak isteyen öğrenciler mutlaka tek yetkili kurum olan danışmanlık firması Eurostar’a başvurmalılar.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!